DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

gimp nejen pro digiscrapbook

odstranění červených očí ... jak dělám v gimpu

Verze gimpu 2.4 má už odstranění červených očí ve filtrech (myslím, že je to ve filtry vylepšení, odstranění červených očí)...je dobré před použitím filtru udělat výběr, odbarvení barvy pak funguje jen ve výběru)


Jinak to jde taky takhle (tak jsem to dělala ve starších verzích gimpu):

1. hoooodně si zvětším fotku

 
zvětšuji překliknutím na procenta viz šipka


2. udělám kruhový výběr s prolnutím (při velkém zvětšení jen malé prolnutí, jinak se výběr neudělá (nezačne blikat...alespoň mně se to stalo, tak jsem prolnutí snižovala na cca 10%)


 3. dám příkaz barvy, obarvit (můžu si nastavit odstín a sytost jaké potřebuji....pomocí posuvníků při kliknutí na příkaz obarvit)já to teda mám na obrázku tmavý, ještě bych to upravila.....nebo použila druhý způsob:


Takže DRUHÁ MOŽNOST odstranění červených očí:

1. otevřu si obrázek a zduplikuji ho
(kliknutím na ikonku se dvěma čtverečky vokně vrstev)...a taky zase si zvětším obrázek

 

 
2. spodní vrstvu (je označená jako pozadí) odbarvím (příkaz barvy odbarvit)Pozor...musím být v této vrstvě (tj, musí být modře podbarvená)3.  "přepnu" se do horní barevné vrstvy, zvolím nástroj gumu a stopu s neostrým okrajem a červené oči vygumuji

 
A pozoooor....ať nemáte pihy navíc jako já....neopatrností jsem klikla do obličeje (lze odstranit příkazem upravit, vrátit)

4. přepnu se do spodní vrstvy, upravím ji pomocí barvy, úrovně jak potřebuji, a pak dám příkaz obrázek, sloučít viditelné vrstvy


 
A hotovooooo...můj dík patří Evči na jejích očích jsem upravovala (zapomněla jsem totiž změnit nastavení blesku...dávám možnost s předblesknutím)

Ale nejraději fotím bez blesku nebo s externím s otočenou hlavou na strop......na SP-350 vypadá externí blesk FL-40 fakt suprově (blesk je větší než foťák ).